Lütfen Bekleyiniz, Yükleniyor ...

 
Amazon Avrupa Hesap Açılışı

Amazon Avrupa
Hesap Açılışı & Avantajları

Yurtdışına satış sürecinde, vergi ve ürün düzenlemelerini anlamak, etkili bir şekilde ürün listelemek ve yerelleştirilmiş müşteri hizmetleri sunmak, karmaşık gelebilir. Amazon ile büyüyen Avrupa müşteri portföyünden, son teknoloji lojistik servisinden, güçlü araçlar ve dünya standartlarında müşteri hizmetlerinden yararlanmak için Amazon hesabınızı hemen açın.

İngiltere’deki şirketiniz ile İngiltere Amazon hesap açılışı, Türkiye’deki şirketiniz ile İngiltere Amazon hesap açılışı yapmaktan daha kolay ve hızlıdır.

Amazon hesabınızı İngiltere’deki şirketiniz üzerinden, Amazon’un talep ettiği belgeler hazırlanarak hızlıca açılabilir.

Amazon ingiltere,almanya,fransa,italya,ispanya,hollanda,isveç,polonya
1 Taşta 7 Kuş

İngiltere Amazon Hesabı
Eşittir Tüm Avrupa

İngiltere’deki şirketiniz ile Amazon hesabınızı açtığımızda aynı anda 13 ülkede mağaza sahibi olursunuz.

Bu sayede her pazaryeri için tek tek başvuru yapmanıza gerek kalmadan tüm pazaryerlerini tek bir panelden yönetebilirsiniz.

https://www.globalfirma.com/wp-content/uploads/2021/10/amazon-avrupa-320x536.png
https://www.globalfirma.com/wp-content/uploads/2019/04/img-faq-2.png

İçindekiler

                                        

Amazon Avrupa’da Hesap Açılışı

Amazon bir e-ticaret, lojistik, ödeme, teknik donanım, bulut veri depolama, medya ve daha pek çok sektörde tartışmasız bir dünya devidir. ABD’deki tüm e-ticaret satışlarının yaklaşık %40’ı artık Amazon’da gerçekleşiyor. Amazon, Avrupa’da da online alışverişlerdeki yerini sağlamlaştırıyor, tüm online alışverişlerdeki yüzdelik oranı yükseliyor.

Amazon’un websitelerinin aylık 200 milyondan fazla ziyaretçisi olduğu ifade ediliyor ve önemli satış trafiği oluşturan bazı büyük ve köklü perakendeciler bile Amazon’da satış yapma yolunu seçiyor. Dolayısıyla Amazon Avrupa’da hesap açmak, Avrupa’da çoğu müşterinin alışveriş yaptığı alışveriş merkezlerinde mağaza açmak gibidir.

Amazon Avrupa’da Satış Hesabı Açılışı

Amazon, Avrupa’da satış yapmayı son derece hızlı ve pratik bir hale getiriyor. Amazon Avrupa’da satış yapan şirketler, Amazon’un geniş tedarik zinciri altyapısından da istifade edebiliyor. Bir şirket, Amazon’un Amazon Lojistik (FBA) programına girmeye karar verirse, satış yaptığı ürünleri ve envanterini Amazon’a göndererek, ürünlerinin Amazon tesislerinde depolanmasını, nakliyesini ve müşteri hizmetlerini (iadeler dahil) Amazon profesyonelliğiyle yönetme imkanına sahip oluyor.

Ülkelerle ilgili vergi yasalarına ve ürün satış yönetmeliklerine hakim olmak, güçlü ürün listelemeleri sunmak, farklı coğrafyalarda yerel müşteri hizmetleri sağlamak gibi konular, sınırötesinde geliştirilmek istenen işletmeler için kafa karıştırıcı ve yoğun bir süreç olarak görülebilir. Amazon, bu noktada devreye girerek, sektörde öncülojistik imkanları, işlevsel arayüzü ve araçları, birinci sınıf müşteri hizmeti ile tüm Avrupa’daki müşteri tabanına yönelik satış gerçekleştirmek için kapsamlı ve çok yönlü avantajlar sunar.

Amazon Avrupa’da Mağaza Açmak

Amazon Avrupa’da mağaza açmak, tek bir hesapla, 8 farklı Avrupa ülkesinde müşterilere ulaşmayı mümkün kılar. Bu ülkeler Birleşik Krallık, Fransa, İtalya, Almanya, İspanya gibi alım gücü yüksek ülkeleri de kapsar. Amazon Avrupa mağaza hesabı açarak bütün işlemlerinizi Avrupa’da yönetebilirsiniz. Ayrıca Global Firma Amazon Avrupa danışmanlık hizmetlerimizle profesyonel destek alabilirsiniz.

Amazon Avrupa için Amazon’un kendisi de bir kılavuz mahiyetinde öneriler ve dosyalar sunar. Örneğin:

 • Amazon’un mevsimsel takvimiyle hangi dönemlerde hangi ürünlere yönelik satışların arttığını analiz edebilir, yükseliş dönemlerine özel stratejiler geliştirebilirsiniz.
 • Avrupa’da satış yaptığınız ülkeledeki KDV meseleleri için KDV sayfasına göz atabilirsiniz.
 • Amazon’da KDV kaydı ve gerekli belgeleri ivedi biçimde Seller Central aracılığıyla yürütmek için ekonomik ve pratik çözüm hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Amazon Avrupa’da Satış Adımları: Nasıl Yapılır?

Kolaylaştırılmış listeleme arayüzü, hazır müşteriler ve otomatik satış geliştirme tavsiyeleri sunan Amazon’da aşağıdaki adımlardan sonra satış yapmaya başlayabilirsiniz.

 • Öncelikle hangi ülkenin ana pazarınız olacağına karar vermelisiniz.Avrupa ülkelerindeki talep istatistiklerini görmek için FBA ihracat raporunu inceleyebilirsiniz.
 • Avrupa pazarındaki ürün rekabetini titiz bir biçimde gözden geçirmelisiniz.
 • Ardından işletmeniz için en iyi Amazon Lojistik seçeneğinin hangisi olduğunu tespit etmelisiniz.
 • Ürünleriniz ve satış kategorileriniz için yerel ülke kanunlarını ve mevzuatı
 • Bu süreçlerde destek almak için Global Firma’ya başvurabilirsiniz.
 • Daha sonra sektörünüz için en uygun uluslararası nakliye şirketlerini tespit etmeniz gerekir. Amazon FBA kargo ücretlerine göz atarak işe başlayabilirsiniz.
 • Ardından bir Avrupa Amazon satış hesabı açmak Amazon Avrupa hesap açma ücreti ve diğer teknik konularda özel sorularınız için Global Firma ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Profesyonel biçimde ürün listelemeleri oluşturmanız, yerel pazarlara göre tercüme etmeniz gerekir.
 • Seçtiğiniz tüm pazar yerlerine göre satın alma motivasyon çalışmalarınızı özelleştirmeniz Yani ürün listelemelerinizi son derece profesyonel bir şekilde oluşturmanız gerekir.
 • Ardından Amazon Avrupa depolarına ürün gönderebilirsiniz.
 • Böylelikle satışa başlayabilirsiniz. (Yapılması gerekenler listesi)

Global Firma tüm bu süreçlerde size yardımcı olabilir.

Amazon FBA Nedir?

Amazon FBA lojistik hizmetleri özetle şu şekilde çalışır: Siz Amazon’da ürünü satarsınız, ardından Amazon kendi depolarında tuttuğu ürünü gönderir. Ürünlerinizi Amazon’a, depolanmak üzere gönderirsiniz. Siteden sipariş alırsınız. Amazon sizin ürünlerinizi geri gönderir. Amazon envanterinizi aldıktan sonra, takip sistemi aracılığıyla izleyebilirsiniz. (Daha fazla bilgi)

Ürünleri Hangi Dilde Listelemek Gerekir?

Amazonda satış yaparken ürün bilgilerini satış yapmayı hedeflediğiniz ülkenin dilinde yapmanız gerekir. Örneğin Amazon.fr üzerinde satış planlıyorsanız, Fransızca listeleme yapmak gerekir. Ürünler için hedeflenen ülkeyi belirlerken Amerika satışlarını esas almanız yanlış adımlar atmanıza neden olabilir. Zira Amerika’da doymuş olan bazı sektörel kategoriler, Avrupa’da genişleme için henüz olgunlaşmıştır.

Amazon Avrupa’ya Ürün Göndermek

Amazon Avrupa’da aldığınız siparişleri isterseniz doğrudan kendiniz kargolayabilir ya da Amazon FBA lojistik hizmetleri aracılığıyla gönderdiğiniz Amazon deposundan sevkini sağlayabilirsiniz. Kendiniz göndermeniz durumunda gümrükteki masraflardan ve yerel müşteri hizmeti sunmaktan kendiniz sorumlu olursunuz. Amazon FBA ile ise önceden Amazon’un lojistik merkezlerine gönderirsiniz, satış sonrası işlemleri Amazon yerine getirir, Amazon hizmetlerine yerel dilde müşteri hizmeti sağlaması da dahildir.

Amazon Avrupa Ödeme Alma

Eğer Amazon’dan ödeme almak için Avrupa’da hesabınız varsa ülkeye bağlı olarak Euro / Pound gibi para birimlerinde ödeme alırsınız, yoksa Payoneer veya TransferWise ile Avrupa’da sanal banka hesabı açarak Türk Lirasıile ödeme alabilirsiniz.

Satış yaptığınız ürünlerinizi ve her çeşit envanterinizi her gün milyonlarca hazır Amazon müşterisinin önüne çıkararak hedef pazarınızı tüm Avrupa kıtası olarak genişletebilirsiniz. Maliyet; aylık 39 Euro + KDV + satış komisyon ücretleridir.

Amazon Avrupa Komisyon Oranları Nedir?

Amazon, dünyanın en büyük çevrimiçi pazarı olduğu için bu dev pazarda satış adına aylık üyelik ücreti, satılan ürün başına komisyon oranı gibi bazı maliyetlerin üstlenilmesini şart kılar. Amazon, operasyonel hizmet vermek için satıcılardan farklı kategorilere göre farklılaşan komisyon ücretleri alır. Her bir satıcı satılan her bir ürün için ayrı bir komisyon ücreti ödemek zorundadır. Komisyon oranları listesindeki yer alan verilere göre genel olarak yüzde 6 ila yüzde 10 arasında değişmektedir. Detaylı bilgi için Global Firma ile iletişime geçebilirsiniz.

https://www.globalfirma.com/wp-content/uploads/2019/04/img-experience.png

Bize Ulaşın

İhtiyaçlarınız doğrultusunda, doğru ve sürdürülebilir sonuçlar almanız için uzmanlarımız ile görüşebilir, ihtiyaç duyduğunuz desteğe birlikte karar verebilirsiniz.
012345678900123456789001234567890+

Business advices given over 30 years

012345678900123456789001234567890+

Businesses guided over thirty years

0123456789001234567890+

Business Excellence awards achieved

Uzmanlarımız tarafından verilen Amazon hizmetlerimizle
işinizi kolaylaştırın.

ADIM 1Amazon Hesap Açılışı

ADIM 2Ürün Listeleme

ADIM 3PPC Reklam Hizmeti

ADIM 4Lansman Hizmeti

bt_bb_section_top_section_coverage_image
Biz Neredeyiz ?
https://www.globalfirma.com/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
Londra : International House, 64 Nile Street N1 7SR London
Kızılırmak Mah. Dumlupınar Bulv. No:3 Next Level A Blok Kat:16 Ofis:80 06520 Çankaya / Ankara
Mersin : Merkez, Zeytinli Cad. No:6, 33875 Mezitli/Mersin
Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin
7/24 Sosyal medyalar aracılığıyla sizlerle iletişim halindeyiz.