Lütfen Bekleyiniz, Yükleniyor ...

 

24 Saat içinde başvuruİngiltere'de Şirket Kurmak

İngiltere’de şirketinizi kuralım, tüm Avrupa’ya hatta tüm dünyaya satış yapın.

24 saat içinde İngiltere’de şirket kurulum işlemlerinizi başlatırız. 5 iş günü içinde şirketiniz kurulur. Bu sayede İngiltere’ye hemen ürün gönderebilir ve satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Bu hizmetimize neler dahil?

 1. 30 günlük birebir danışmanlık, eğitim ve hizmet.
 2. İngiltere’de Şirket başvurusu için gerekli belgelerin hazırlanması ve başvuru süreci.
 3. İngiltere’de şirket kuruluşunun tamamlanması.
 4. Şirketiniz için iki farklı fiziksel adres (sanal değil), kayıtlı şirket adresiniz ve yönetici adresiniz. (Şirketiniz açık olduğu sürece adresler ücretsiz, yani aylık ya da yıllık yenileme ücreti yok.)
 5. Eori numarasını alınması.(ithalat ve ihracat numarası).
 6. Utr number alınması. (vergi kimlik numarası).
 7. Authentication code (kimlik doğrulama kodu)
 8. Banka hesabı açılışı. (Transfer Wise Online Bankacılık)
 9. Vergi dairesinden gelen mektupların cevaplanması.
 10. Şirketiniz adına gelebilecek herhangi bir postanın cevaplanması.
 11. Şirket kayıtlarının eksiksiz bir şekilde yapılması.
 12. Gerekli Belgelerin taratılıp mail olarak size gönderilmesi.
 13. Önemli postaların Türkiye’deki adresinize posta yolu ile gönderilmesi.
 14. Sürekli iletişim ve telefonla birebir görüşme hizmeti.
 15. Banka hesabının Amazona uygun bir şekilde bağlanması.
 16. Muhasebe için 3 farklı yazılım lisansının şirketinizin adına alınıp size teslim edilmesi.
 17. Muhasebe ve yazılımları nasıl kullanacağınıza dair zoom üzerinden ücretsiz eğitim.
 18. %20 İndirimli Muhasebe ve Yazılım (Muhasebe Ücreti Muhasebe Firmasına Ödenir.)
 19. Diğer hizmetlerimiz için ekstra indirim. (“ Amazon Hesap Açılışı, Lansman ve Giveaway, PPC Yönetimi, Listeleme Optimizasyonu, Ürün ve Keyword Analizi, Marka Tescil Kaydı, Avrupa Ülkelerinde VAT vs.”)
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

İngiltere’de Şirket
Kurmanın Avantajları;

İngiltere’de şirketinizi kuralım, tüm Avrupa’ya hatta tüm dünyaya satış yapın.

 • İngiltere şirket kurabilme, işletme ve vergi açısından dünyanın en avantajlı ülkelerinden biridir. Ayrıca Avrupa e-ticaret pazarının da lideridir.İngiltere’de şirket kurmak için en büyük avantajlardan biri,ülkede her çeşit ticari iş yapmanın kolaylığıdır. Dünya Bankası raporunda, İngiltere’nin dünyadaki ülkeler arasında en yüksek iş yapma kolaylığı puanın sahip 10 ülkeden biri olduğu bilgisi yer almaktadır. Yeni bir şirket kurma maliyeti ve işe başlama kısıtlamaları, gerek Doğu’daki gerekse Batı’daki diğer pek çok gelişmiş ekonomiye sahip ülkelere kıyasla son derece düşük ve kolaylaştırıcıdır. Ayrıca Global Firma gibi bir hizmet kuruluşuyla beraber çalışmanız durumunda, İngiltere’ye gitmeden İngiltere’de ticaret yapmak için gerekli şartlara uyum sağlamak ve kuracağınız şirketinizin uluslararası büyüme için gerekli altyapıyı kurmak için çok daha fazla zamanınız, bilginiz, kaynağınız ve profesyonel desteğiniz olacaktır.
  • İngiltere’de şirketiniz kurulunca ürünlerinizi İngiltere’de depolayabilir ve ürününüzü satış sonrası hızlıca müşterilerinize gönderebilirsiniz. Böylece İngiltere’ye Türkiye’den satış yapan satıcılardan bir adım daha önde olursunuz.
 • Bir ülkede kuracağınız şirketin genel büyümesi için mutlaka güçlü bir altyapı ve bölgesel alım gücü gereklidir. İngiltere’de mevcut gelişmiş enerji altyapısı, ulaşım ağları, etkili atık yönetimi ve gelişmiş telekomünikasyon gibi konularda güçlü altyapı ve süregelen altyapı iyileştirmeleri bulunmaktadır. İngiltere’nin özellikle Brexit sonrası ekonomi politikaları kapsamında sürdürülebilir gelişmelere odaklanması, girişimler için gerekli olan sağlam ve güvenilir bir sistem oluşturulmasını hedeflemektedir.
  • İngiltere’de yeni kurulan şirketler £85.000’e kadar KDV’den muaftır. İngiltere devletinin yeni şirketler için yaptığı bu KDV muafiyeti girişimciler için muhteşem bir fırsattır. Sırf bu muafiyet için bile İngiltere’de şirket kurulabilir. Ayrıca İngiltere’de yaşamıyorsanız gelir vergisini ödemiyorsunuz. Bu da diğer bir büyük avantaj.
 • Küresel bazdaki ekonomik gelişmelerin kafa karıştırıcı unsurlarından birisi, vergi sistemlerindeki karmaşıklıklardır. İngiltere’de, diğer dış pazarlara nazaran son derece basittir. Buna ek olarak, İngiltere’nin dünyadaki birçok ülke ile yaptığı anlaşmalar sayesinde çifte vergilendirmeyi önleme anlaşmaları vardır. Cironuz KDV eşiği olan (şu anda) yılda 85.000 £ sınırını aşarsa, KDV için kayıt yaptırmanız gerekir. KDV kaydı sonrası, KDV’ye tabi satışlar için müşterilerinizden KDV tahsil eder ve bunun ödemesini yaparsınız. Buna karşılık, işiniz kapsamında satın aldığınız mal ve hizmetler için, gider göstermek suretiyle, ödediğiniz KDV’yi geri alabilirsiniz.
  • Şirket kurulumu ile size ücretsiz banka hesabı açarız. Bu banka hesabı ile Amazon gibi pazar yerlerinden ödeme alabilirsiniz. Ayrıca ister Türkiye’deki banka hesabınıza ister uluslararası banka hesaplarına para transferi yapabilirsiniz.(İngiltere ve özellikle Londra, dünyanın hemen her ülkesinden girişimcileri bünyesine çeken dünyanın önde gelen finans ve ticaret merkezlerinden biri olmaya devam etmektedir. Bank of England, Londra Menkul Kıymetler Borsası, Barclays ve HSBC gibi en büyük finans kurumları dahil olmak üzere dünya ekonomisi şekillendiren finansal kuruluşların bazıları buradadır. Londra’nın çok sayıda ekonomik-finansal hizmetine ev sahipliği yapıyor oluşu ve ayrılmaz bir finans merkezi olarak itibarı, ayrıca dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan insanlar için bir şirket kurmak adına en tercih edilebilir ülkelerden biri haline getirmektedir. İngiltere’deki sistemdeki teşvik edici basitlik ve Global Firma’nın rehberliğiyle aylar değil günler içinde kuracağınız şirket üzerinden işlem yapmaya başlamanızı sağlayan kurumsal banka hesabı açılmasını ücretsiz olarak sağlıyoruz.)
  • İngiltere’deki şirketiniz ile İngiltere’de Amazon hesabı açarak, 8 ülkede Amazon hesabı açmış oluruz. Bu sayede tüm Avrupa’ya satış yapabilirsiniz. Avrupa Amazon’da bireysel hesap açılamadığı için rakip sayısı ve rekabet oranı Amerika Amazon’a göre daha düşüktür.(İngiltere, finansal destek programlarından girişimcilik vizelerine kadar her aşamada kolaylaştırıcı yeniliklerle girişimciliği ve yatırımları teşvik ediyor. Bu çerçevede yerel kültürü anlama ve yeni pazara uyum sağlama konusunda yardım alarak şirket kurmak için, Global Firma’nın profesyonel desteği ile işleriniz çok daha kolay hale gelir.)

Hızlı Kuruluş

24 saat içinde İngiltere’de şirket kurulum işlemlerinizi başlatıyoruz.

Amazon Açılışı

Şirketiniz kurulduktan sonra hızlıca amazon hesabınızı açalım.

Muhasebe Hizmeti

Profesyonel muhasebe firmamız tarafından hizmet sağlayalım.

Ücretsiz Banka Hesabı

Şirket kurulumu işlemi ile ücretsiz banka hesabına sahip olun.
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
AMAZON – EBAY – ETSY vs.

İngiltere'deki Şirketiniz
İle E-ticaret

İngiltere’de şirket kurulumu ile hızlıca ister Amazon, ister Ebay, ister ETSY’ de satışa başlayın. İngiltere’deki şirketiniz ile Avrupa, ABD ve dünyanın geri kalanında ticaret ve e-ticaret yapabilirsiniz. Satış yapabileceğiniz pazar yelerine ek olarak  Aliexpress, Rakuten, Real, Vente Privee, Zalando, Afound’u örnek verebiliriz.

Amazon
Etsy
Aliexpress
Rakuten
Zalando
global firma ortak işbirliğiyle amazonda hesap açma,yurtdışı firma kuruluşu
Şirket Kuruluşu
Amazon Hesabı Açılışı
Muhasebe Hizmeti
Ürün Listeleme
Lansman Hizmeti
Ppc Reklam Hizmeti
amazon avrupa hesap açılışında öncü firma
İngiltere'de Adres ve Banka Hesabı

İngiltere'de Adres &
Banka Hesabı İçin Kendinizi Yormayın

İngiltere’de şirket kurulumu ile bir adet ofis adresiniz bir adet şirket yönetici adresiniz olacaktır.  Pazar yeri, müşteri, nakliye ve İngiltere’de satış ortaklığı yapabileceğiniz işletmelerle bu adresinizin referansı sayesinde iletişim kurabileceksiniz.

Türkiye’de bulunmayıp uluslararası para hizmeti sağlayan firmadan İngiltere’deki şirketiniz ile hızlıca kurumsal hesap açarız. Özellikle Ebay için gerekli olan paypal hesabını Türkiye’nin aksine İngiltere’de kolayca açtırabilirsiniz.

Şirket & Yönetici Adresi

Şirket & Yönetici Adresinizi aldıktan sonra yıllık kira ödemenize gerek kalmaz.

Kurumsallık

Londra merkezli ofis adresiniz ile kurumsal bir kimlik kazanın.

Ücretsiz Banka Hesabı

Ücretsiz banka hesabınız ile amazondan ödeme alıp uluslararası para transferi yapabilirsiniz.
Önceliğimiz Sizsiniz

Eşsiz Hizmet
%100 Memnuniyet

Biziden hizmet alıp bizi değerlendiren müşterilerimizin görüşleri ;

Ben de Amazon’da e-ticaret yapmayı istiyordum ve başlangıç için kafam çok karışıktı. Globalfirma.com sayesinde kolayca başlangıç yapabildim. Ayrıca ücretleri de gerçekten uygun.

https://www.globalfirma.com/wp-content/uploads/2021/01/Stickman-160x160.gif

İlhami GENÇ

İngiltere’de şirket kurmaya karar verdiğimde birçok firma araştırdım. Fiyat/performans ilişkisi en iyi olan bu firmaydı. Aldığım hizmet tüm taleplerimi karşıladı.

https://www.globalfirma.com/wp-content/uploads/2021/01/wo-160x160.png

Cansu BALIK

Ben Plus paket satın aldım. Şirket kurulumundan ürünümü satışa hazır hale getirene kadar ilgilendiler. Karşılaştığım tüm sorunları da hızlıca çözdüler. Kendilerine teşekkür ederim.

https://www.globalfirma.com/wp-content/uploads/2021/01/Stickman-160x160.gif

Buğra SIKILMAZ

İngiltere’de Şirket Türleri

İngiltere’de şirket türleri, iş modeli ve kurumsal yapı bağlamında temel olarak üç gruba ayrılır. Birincisi “sole trader” yani şahıs şirketidir. İkincisi “limitedcompany” yani limited şirketlerdir. Üçüncüsü “partnerships” yani ortaklık olarak tanımlanabilir. İngiltere’de şirket kurmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, sermaye büyüklüğü, girilmek istenen sektöre uygun şirket yapısı ve ticaret mentalitesine/vizyonuna göre uygun şirket türünde karar kılmalıdır.

İngiltere’de Şahıs Şirketi(Sole Trader) Kurmak

Sole Trader, bir birey olarak kendi işine sahip olan ve kendi işini yürüten serbest meslek sahibi bir kişiyi ifade eder. Resmi açıklamalara göre 2020’de İngiliz işletmelerinin %76’sını “sole trader” kategorisi oluşturmuştur. Yani sahibinden başka kimseyi istihdam etmeyen şirketler olarak da tanımlanabilir. Butoplam 6 milyon civarındaki işletmenin yaklaşık 4,6 milyonu anlamına gelmektedir. Dolayısıyla İngiltere ekonomisinin temel direklerinden birinişahıs şirketleri oluşturur.

Sole Trader (Şahıs Şirketi) Açmanın Avantajları ve Dezavantajları

 • Sole Trader işletmesinin, sahibinden ayrı herhangi bir yasal kimliği yoktur. Sole Trader; şirket, şirket varlıkları ve vergi sonrası kârları üzerinde mutlak kontrole sahip olur. Bu kontrolün yanı sıra, bu iş modeli basitlik, çok yönlülük, sektörel esneklikgibi avantajlar sunar.
 • Ancak limited şirket sahiplerinden farklı olarak, Sole Trader, işlerinin borçlarından kişisel olarak sorumludur ve alacaklılara ödeme yapılamazsa kişisel varlıkları risk altına girer.Büyük risk yaratmayacak veya büyük borçlar oluşturmayacak bir işe başlıyorsanız, sole trader olmak çok riskli değildir. Büyük miktarda borca girme ihtimali varsa, limited şirket kurmak daha az riskli bir yololur.
 • Sole Traderolarak, standart muhasebe teknikleriniuygulayan ve yıllık gelir giderlerindoğru bir raporunusunan muhasebe kayıtlarını tutmanız gerekir. Fakat, diğer ticari varlık türlerinin çoğundan farklı olarak, hesapları belirli zorunlu bir şablonda veya yapıda tutmaya gerek yoktur.
 • Ancaksatışlarınızın ve yapılan harcamaların kayıtlarını eksiksiz tutmanız önemlidir.Çünkü yıllık öz değerlendirme vergi beyannamenizi sunarkenbu kayıtlarınız kârınızı doğrudan etkileyeceğindenson derece değerli olacaktır.Çünkü çeşitli senaryolarda her yıl gelir ve giderlerinizi detaylandıran bir öz değerlendirme vergi beyannamesi doldurursunuz ve ticari kazancınıza göre gelir vergisi ödersiniz. Bu nedenle herhangi bir stok ve sarf malzemesi veya sahip olabileceğiniz diğer giderler için herhangi bir kanıt (makbuz, fatura, fiş vb.) bulundurmanız gerekir.
 • Sole Trader olarak kaydolmak kolaydır. Öz değerlendirmeye kaydolmanız gerekir ve kaydolmak çok hızlı bir şekilde çevrimiçi olarak yapılabilir.
 • Şahıs şirketi; muhasebe maliyetleri ve vergi yükümlülükleri bakımından bir limited şirket kurmanızdan daha ucuza mal olur.

İngiltere’de “Limited Company” Kurmak

İngiltere’de “limitedcompany” yani bir limited şirket kurmak dason derece kolaydır. Gerekli hazırlıklar tamamlandıktan sonra kısa süre içindetamamlanabilir. Ancak çok daha fazla zaman ayrılması gereken alan, limited şirket kurmanın işiniz için doğru olup olmadığını değerlendirmektir.

İngiltere’de Limited Şirket Nedir?

Limited şirket, işinizi yürütmek için kurduğunuz bir kuruluştur. Şahıs şirketinin aksine şirket işlerinden tamamen siz sorumlu olmazsınız. Ve mali durumu sizin kişisel mali durumunuzdan ayrı olarak değerlendirilir. Şirket borca girerse, sizin şahsi mallarınız nispeten güvende olur. Aynı şekilde, Kurumlar Vergisini ödedikten sonra elde ettiği herhangi bir kâr, şirkete ait olur. Bu kâr, içinde hisse sahibi olan kişi ve kuruluşlar gibi çeşitli üyeleri arasında paylaştırılır.“Limited Company” hususi tüzel kişiliğe sahip olur. Bu sebeple hissedar olarak sizin sorumluluğunuz sınırlı olur.

Şahıs şirketistatüsünden farklı olmasının en önemli nüansı, vergi ve yasal yükümlülüklerinin şahsınızdan  ayrılmasıdır. Ayrıca farklı avantajlardan da bahsedilebilir:

Limited Şirket Açmanın Avantajları

Farklı türde limited şirketler vardır, ancak hemen hepsi bu niteliklere sahiptir:

 • Bir şirket tescil edildikten sonra tüzel kişiliğe sahip olur. Üyelerinden ve yöneticilerinden ayrı ve farklı, kendi yasal hakları ve yükümlülükleri olan bir tüzel kişilik olur. Şirketin mülkiyeti şirkete aittir ve şirketin hissedarlarına ve yöneticilerine aitmiş gibi muamele görmez.
 • Şirketin kendisi sözleşmeler yapabilir, kişileri çalıştırabilir, dava açabilir ve cezai suçlar işlemesi halinde sorumlu olabilir.
 • Limited şirketin en önemli özelliği, üyelerine sınırlı sorumluluk yüklemesidir. Şirket (ayrı bir tüzel kişilik olarak) borçlarından sorumludur ve üyeler ve yöneticiler (bir şekilde suç kapsamına girecek biçimde hareket etmedikleri sürece) kişisel olarak borçlardan sorumlu değildir. Üyelerin yükümlülükleri, şirkete hisseleri için ödemeyi kabul ettikleri tutarı ödemekle sınırlıdır.
 • Girişimleriniz başarısız olursa, şirket batarsa, kişisel varlıklarınız risk altında olmaz.
 • Muhasebe ücretleri, ekipman, yazılım, telefonlar, seyahat, eğlence ve çok daha fazlası dahil olmak üzere yalnızca işletme maliyeti olarak sınıflandırılan herhangi bir şey için masraflar artar, fakat buna mukabil gider olarak da gösterilebilir.
 • İşleri yoluna kayduktan sonra üçüncü taraf bir yöneticiye veya şemsiye şirkete bağlı kalma riskine girmeden, istediğiniz zaman danışmak üzere, mali işlerinizin kontrolü tamamen sizde kalabilir.
 • Çoğu tedarikçi ve çoğu müşteri, limited şirketlere diğer şirket yapılarından çok daha fazla güvenir.

İngiltere’de Limited Şirket Türleri

İngiltere’de kurulabilecek birkaç türde limited şirket vardır. Bir iş için kurulması gerekenlimited şirket yapısının türü, hissedar sayısı, yükleneceği sorumluluk düzeyi gibi çeşitli konulara bağlı olarak değişir. Her türün kendi avantajları vardır, bu nedenle her girişimcinin en uygun limited şirket türünün ne olduğuna öz vizyonuna göre karar vermesi gerekir.

İngiltere’de limited şirket türleri şöyle özetlenebilir:

 • Şirket: Bir limited şirkette, hissedarların sorumluluğu başlarkenortaya koydukları sermaye ile sınırlıdır. Böyle bir şirket iflas ederse, hissedarların kişisel varlıkları risk altına girmez. Bu nedenle, halkın üyeleri işletmenin hisselerini satın alamazlar. ‘Sınırlı sorumluluk’, hissedarların yalnızca yatırım yüzdelerinden sorumlu olmaları anlamına gelir. Örneğin, bir hissedar işletme maliyetinin %20’sini yatırmışsa, o zaman tüm borçlar da dahil olmak üzere şirketin yalnızca %20’sinden sorumludur.
 • Limited byGuarantee(LBG) Şirket: Genellikle kar amacı gütmeyen veya hayır kurumu misyonu taşıyan şirketlerdir. Bu, bu tür şirketlerin hissedarı olmadığı için kişilerin şirkete yatırdıkları miktardan sorumlu olmadığı manasına gelir.
 • PublicLimited Company(PLC): Halka açık bir limited şirket, hisse ile sınırlı olan özel bir limited şirkete benzer. Temel fark, halka açık bir limited şirketin hisselerini halka arz etmesidir. Bu, halkın bir şirketin hissedarı olabileceği anlamına gelir. Halkın bu üyeleri de dahil olmak üzere daha fazla insan dahil olduğundan, daha fazla yasal gereklilik ve şartlar vardır. Bir şirketin halka açılması için güncel bazı şartlar, iki şirket müdürü, iki hissedar, bir şirket sekreteri ve en az 50.000£ sermayeye sahip olmaktır.
 • Limited LiabilityPartnership (LLP):Sınırlı sorumluluk ortaklığı, bir limited şirkete benzer; hisselerle sınırlıdır, ancak hissedarlar yerine ortaklar vardır. Ayrıca, ortaklar sadece işletmedeki paylarından sorumlu olmakla kalmayıp, işletmeden eşit oranda sorumludurlar. Örneğin, bir şirketin 4 ortağı varsa, her 1 ortak işin %25’inden sorumlu olacaktır. Borçlar buna dahildir. Bu yapı, ortaklar, sadece hissedar olmak yerine, ortaklarla aynı ölçüde,şirkete eşit olarak dahil olmak istiyorlarsa işlevseldir. Sınırlı sorumlu ortaklık ile diğer limited şirketler arasındaki en büyük farklardan biri ortakların rolüdür. Ortaklar işi doğrudan yönetebilir. Diğer limited şirketlerde ise, yönetim kurulu seçimi için hissedarların oy hakkı vb. vardır.
 • PrivateUnlimitedCompany: Diğer limited şirketler gibi yıllık beyanname veya herhangi bir mali tablo sunmak zorunda olmaz. Bu, özel bir sınırsız şirketin özel kalmasını sağlar. Özel bir sınırsız şirketin tüm hissedarları ticari yükümlülüklerden sorumludur. Şirket batarsa ​​ve borçları varsa, tüm hissedarlar eşit derecede sorumlu olacak ve borcu paylaşmak zorunda kalacaktır. Bu tür limited şirket oldukça nadirdir.

Sık Sorulan Sorular

Bir Yabancı İngiltere’ye Gitmedenİngiltere’de Şirket Kurabilir Mi?

Herhangi bir ülkedenherhangi biriİngiltere’de bir şirket kurabilir. İkamet statüsü zorunlu değildir, hatta İngiltere’de yaşıyor olmak bile zorunlu değildir. Tek şart, şirketin bir İngiltere adresine kayıtlı olmasdır.Bu, işletmenin sahipliğini meşrulaştırmak amacıyla değil, hesap verebilirlik ve bilgi yazışması için gereklidir.

Farklı ülke vatandaşları, Companies House’a kaydolmak için kolayca bir adres alabilirler. Bu, satın alınan veya kiralanan bir mülk, bir arkadaşın, aile üyesinin veya işletmenizi kendi adresine kaydettirmeyi kabul eden herhangi birinin mülkü veya sanal bir ofis adresi olabilir. Global Firma, şirketiniz için bir adres sağlamanıza yardımcı olur.

İngiltere’de Şirket Kurmak İçin Vize Şart Mı?

İngiltere’de iş kurmak için vizeye gerek yoktur. Bir iş kurduğunuzda, çalışma izni vb. deşart değildir. Bu, işe başlayabileceğiniz ve ardından İngiltere’ye seyahat edebileceğiniz ve kendi şirketiniz adı altında çalışabileceğiniz gelmiyor; sözgelimi İngiltere’de bir şirket kurabilirsiniz, ancak bu size İngiltere’deçalışma hakkı vermez.Ama örneğin Türkiye’de yaşıyorsanız ve hobi ürünleri satıyorsanız. İngiltere’de bir iş kurabilir, Companies House’a kaydolabilir ve bir İngiliz markası altında ticaret yapabilirsiniz.İngiliz markası olarak ticaret yapmak, markanıza iç pazarda daha fazla satış gücü verir.Yapabileceğiniz diğer şey, İngiltere’deçalışmasına izin verilen kişileri işe almaktır. Daha sonra, bu gelirden kar elde ettiğiniz için İngiltere’deki işiniz aracılığıyla onlar da para kazanabilirler. Yani vizesiz şirket kurabilirsiniz ama kendiniz çalışamazsınız, ancak hakları olduğu için İngiltere’de çalışmasına izin verilen kişilerçalıştırabilirsiniz.

İngiltere’de En Karlı İşler Nelerdir?

İngiltere’de Brexit sonrası kimi sektörler çalkalanırken kimi sektörler yükselişe geçiyor, bazı sektörler ise önemini hep koruyacak gibi görünüyor. Salgın dönemiyle beraber ve Brexit’in de etkisiyle; İngiltere’de en karlı işler arasında yaşlılara kalacakları ve sağlık hizmetlerinden yararlanabilecekleri uygun fiyatlı kompleks hizmetleri, kişisel bütçe ve para yönetimi hizmetleri, depo ve depolama şirketi, yenilenebilir enerji sistemleri, çoklu dil çeviri hizmetleri, tedarik zinciri yönetimi, akıllı cihazlar, dikey tarım ürünleri ve sistemleri, meyve suyu imalatı işi gibi işler öne çıkmaktadır.

İngiltere Gümrük Vergisi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Her ürünün vergi yüzdesi farklı olduğundan, ne kadar ithalat vergisi ödeyeceğiniz ithal edilen malların değerine ve türüne bağlı olacaktır. Ödenecek vergi yüzdesini hesaplamak için nakliye acentesinden bilgi alınabilir veya devletininternet sitesindeki online gümrük vergisi hesaplamasayfasını kullanarak kendiniz hesaplayabilirsiniz: https://www.gov.uk/trade-tariff Genellikle, malların nasıl sınıflandırıldığına ve tanımlandığına bağlı olacaktır, bu nedenle, ürünün ayrıntılı bir açıklamasına ihtiyacınız vardır ve bunları doğru tarife başlığına tahsis etmek için zaman ayırmalısınız.Birçok kişi KDV’nin sadece malın bedeli üzerinden hesaplanacağını düşünme hatasına düşmektedir ancak KDV, malların İngiltere’ye nakliyesinin toplam maliyetine göre hesaplanır ve genellikle, malların tedarikçiden gelen maliyeti ile nakliye ve gümrük masrafları toplamından oluşur. Malları İngiltere’ye getirirken tahakkuk eden toplam maliyet üzerinden KDV ödüyorsunuz.

İngiltere’de Şube Açmak

İngiltere’de şube açmak söz konusu olduğunda vergi ve dosyalama şartı açısından, iki yapı arasında belirli ayrımlar vardır. İngiltere’de kurulan yabancı limited şirketlere nazaran daha az yasal prosedüre tabi tutulur ve daha az rapor sunmayı gerektirir. Ayrıca yabancı şirket şubesi, merkezi İngiltere’de bulunan bir girişim olarak kaydedildiğinde kurumlar vergisine tabi olur. Burada farklı stratejiler güdülebilir, sözgelimi firma kârı yükseldiğinde İngiltere’deki kurumlar vergisi, Türkiye merkezli olması durumunda daha düşük oluyorsa, ayrı şirket olarak kaydedilebilir. Her senaryonun şirketin özel durumuna göre değerlendirilmesi gerekir.

İngiltere’de Bir Şube ve Yan Şirket Arasındaki Fark Nedir?

Şube, örneğin Türkiye gibi başka bir yargı alanının yasalarına göre faaliyet gösteren ana şirketin bir uzantısıdır. Ayrı bir tüzel kişilik değildir. Bir yan kuruluş (örneğin bir limited şirket) ise, genellikle ana şirket tarafından sahip olunan ve yönetilen olsa da, ayrı yasal sorumluluğa sahip ayrı bir tüzel kişilik olarak örneğin İngiltere yasalarına tabi olabilir. İngiltere’de kurulan start-up’ların, özellikle de İngiltere’ye mal ithal ediyorsa, genellikle KDV iadesi bakımından bir adım önde olduğu söylenebilir. Uygulamadaİngiltere’deki banka hesabı aracılığıyla KDV iadesi çok daha kolaydır. KDV ve ithalat vergisi, geniş kapsamlı bir konudur ve nerede kurulacağına ve belirli şirketlerin lojistiğine ilişkin kararı etkileyebilecek bir konudur. Bu konuda daha fazla yardım isterseniz Global Firma ile iletişime geçebilirsiniz.

Şube Mi, Yan Şirket Mi Açmalıyım?

İngiltere’de şube açmak; örneğin Türkiye’deki ana şirketin bir uzantısı olacağı için, bir yan şirket kurmaktan kolay ve daha ucuzdur. İngiltere’de açtığınız şube, gerektiğinde daha sonraki bir tarihte bir yan kuruluşa dönüştürülebilir.Girişimin başarısız olduğu senaryolarda bir şube daha kolay tasfiye edilir. Öte yandan bir şirketin İngiltere şubesi,  denizaşırı ana şirketle aynı tüzel kişiliktir, bu nedenle denizaşırı ana şirket, İngiltere şubesinin işletimi, borçları ve yükümlülükleri için tam sorumluluk yüklenir. İngiltere şubesi kendi mali tablolarını hazırlamaz, bunun yerine denizaşırı Türkiye’deki ana şirketin konsolide mali tablolarını dosyalamak ve kamuya açıklamak zorundadır.

İngiltere’de ayrı şirket açmak ise, sözgelimi limited şirketler, denizaşırı bir şirketin İngiltere’de bir iş kurması için en yaygın yöntemdir. Kendi tüzel kişiliğine sahip ayrı bir tüzel kişilik olduğundan ana şirket, bağlı ortaklığın faaliyetlerinden, borçlarından ve borçlarından sorumlu olmaz. Birçok Avrupalı ​​müşteri ve tedarikçi, daha kalıcı ve güvenli hissettirdiği için bir şube yerine bir İngiliz şirketi ile çalışmayı tercih eder. Aynı sebepten daha kalifiye elemanları işe almak daha kolaydır. Ancak İngiltere’deki bir yan şirket, tüm karları üzerinden İngiltere’de kurumlar vergisine tabi olur.

İngiltere’de Şirket Kurmak İçin Gerekenler

 • En az 16 yaşında en az 1 yönetici.
 • Yönetici olarak atanan en az bir gerçek kişi. (Yalnızca kurumsal yönetici olarak hareket eden diğer şirketlerden hariç.)
 • Şirketin İngiltere’de kayıtlı bir ofis adresi olmalıdır.
 • Seçilen şirket adı, halihazırda kayıtlı olan herhangi bir başka şirket adıyla tam olarak aynı, kopya, veya çok benzer olmamalıdır.
 • Şirket sekreteri, özel limited şirketler için isteğe bağlıdır. Şirketini yönetmeye yardımcı olacak ise, bir tane atayabilirsiniz.
 • Yönetici, sekreter ve hissedarların İngiltere’de ikamet ediyor olması gerekmez. Hemen hemen herkes İngiltere’de birlimited şirketine sahip olabilir ve onu yönetebilir, ancak her zaman en az 16 yaşında atanmış bir gerçek kişi olmalıdır.
 • Kurumsal organlar yönetici, sekreter ve hissedar olarak hareket edebilir, ancak yine de gerçek bir kişi olan bir yönetici şarttır. Tüzel kişilerin yönetici ve hissedar olarak kullanılması, bazı durumlarda banka hesabı açmayı da zorlaştırabilir.
 • Bir şirket, aynı zamanda hisseleri elinde bulunduran ve iş ve tescilli adres olarak ev adresini kullanabilen yönetici olarak bir gerçek kişi ile kurulabilir. Sadece, Companies House’un kayıtlı adres ve yönetim hizmet adresi olarak kullanırsanız, ev adresinizi web sitelerinde herkese açık hale getirdiği unutulmamalıdır. Global Firma’dan bir adres hizmeti satın alarak bu önlenebilir.

İngiltere’de Limited Şirket Kurmak İçin Gerekli Belgeler

Şirket kuruluş sürecinin tamamlanması için aşağıdaki belgelerin doldurulup Companies House’a teslim edilmesi gerekir. Global Firma bunları sizin adınıza tamamlayacaktır:

 • Memorandum of Association: Limited şirket adı, yeri, işletme türü.
 • Form 10: Yönetici adları, yönetici adresleri ve kayıtlı limited şirket adresi.(Bu, çalıştığınız yer olmak zorunda değildir, ancak HMRC ve CompaniesHouse’dan gelen kanuni yazışmaların gönderildiği adres olarak görev ifa edecektir.)
 • Form 12: Limited şirketin, “Şirketler Kanunu”nun hüküm ve koşullarına uyduğunu belirtir
 • Articles of Association: Yöneticilerin yetkilerini ve sorumluluklarını, hissedarların temel haklarını vb. genel olarak belirtir.

Limited Şirketinizden İşlem Öncesi Masrafların Geri Alınması

Limited şirket kurmadan önce işletme maliyetlerini tamamıyla şahsen üstlenmiş olmanız mümkündür.  Bilgisayar donanımı ve yazılımı, domain kaydı, ofis kirası, iş sigortası, kırtasiye giderleri, muhasebe maliyetleri, seyahat masrafları…gibi şeyler için ‘işlem öncesi’ masrafları gider olarak gösterip vergi sonrası geri almak için talep edebilirsiniz. Şirketinizi kurduktan sonraki yedi yıl içinde yapılan masrafları da talep edebilirsiniz. Her makbuzu veya faturayı sakladığınızdan ve dosyaladığınızdan emin olmanız bu bağlamda önemlidir.

İngiltere’de Şahıs Şirketi İçin Gerekli Evraklar ve Prosedüre Dair

Şahıs şirketi kurarakkazanç elde etmeyi planlıyorsanız, muhtemelen bunun üzerinden vergi ödemeniz gerekecektir. Bunu yapmak için HMRC’ye sizden vergi iadesi beklemesini söylemeniz gerekir. Vergi ve Ulusal Sigorta kayıtlarınızı oluşturabilmeleri için HMRC ile Öz Değerlendirme için kaydolmanız gerekir. Bu bağlamda gerekli evrak ve prosedürler şöyle özetlenebilir:

 • Şahıs şirketiadı; kopya, benzer kelimelerden oluşmamalıdır. Aksi durumda daha sonra baş ağrıtabilir.
 • Personel çalıştırıyorsanız, PAYE için HMRC’yekaydolmak gerekir.
 • Faturalar, makbuzlar, yazışmalar ve çekler dahil olmak üzere tüm iş kırtasiye malzemelerinize adınızı yazmanız önemlidir.
 • İşletmenizin tüm gelir ve giderlerini kayıt altına almak yasal bir zorunluluk olduğundan, bunu nasıl yapacağınızı iyi planlamanız önemlidir. Global Firma’dan bu konuda teknik destek alabilirsiniz. Zira yıllık gelir ve giderlerinizi her yıl 31 Ocak gece yarısına kadar HMRC’ye bildirmeniz gerekmektedir.
 • 31 Ocak gece yarısı aynı zamanda Öz Değerlendirme vergi faturanızı ödemek için son tarihtir. Son ödeme tarihine kadar da ödeme yapabilmeniz için vergi beyannamenizi çok önceden almak önemlidir.
 • 12 aylık bir dönemde 85.000£ veya daha fazla satış yapmayı planlıyorsanız, KDV kaydı yaptırmanız gerekir.

Profesyonel yardım için Global Firma ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere’de Vergi Konusu

HMRC vergi ödemenizi beklemeden önce serbest meslekten kazanabileceğiniz belirli bir miktar vardır.Bir vergi yılında serbest ticaret yaptığınız işletmeden ticaret ödeneğinden daha fazla kazanacağınızı düşünüyorsanız, vergi beyannamesi vermek ve kazancınız üzerinden vergi ödemek için serbest meslek sahibi olarak kaydolmanız gerekir. Kayıt olmak için HMRC’ye sizden Öz Değerlendirme vergi iadesi bekleyebileceğini söylemeniz yeterlidir. Bunu, internetten kaydolarak veya ilgili formun çıktısını alıp HMRC’nin web sitesinden göndererek yapabilirsiniz . Öz Değerlendirme’ye kaydolmanız gerekiyorsa, bunu işinizin ikinci yılında 5 Ekim’e kadar yapmanız gerektiğini, aksi takdirde para cezasıyla karşı karşıya kalabileceğinizi unutmamalısınız.HMRC’yesole trader olarak gelir elde etmeyi planladığınızı söyledikten sonra, size Eşsiz Vergi Mükellefi Referansı (UTR) gönderecekler ve Öz Değerlendirme hizmetine erişebileceğiniz çevrimiçi hesabınızı oluşturacaklardır. Bundan kısa bir süre sonra, HMRC size çevrimiçi hesabınızı hazır ve çalışır duruma getirmenizi sağlayacak bir aktivasyon kodu içeren bir mektup gönderecektir. Bu, önceki yıllarda ne kadar vergi ödediğiniz, vergi kodunuz ve bir sonraki vergi beyannamenizin ne zaman ödeneceği gibi vergi durumunuz hakkında bilgileri alacağınız yerdir.

 

 

 

 

Biz Neredeyiz ?
https://www.globalfirma.com/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
Londra : International House, 64 Nile Street N1 7SR London
Kızılırmak Mah. Dumlupınar Bulv. No:3 Next Level A Blok Kat:16 Ofis:80 06520 Çankaya / Ankara
Mersin : Merkez, Zeytinli Cad. No:6, 33875 Mezitli/Mersin
Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin
7/24 Sosyal medyalar aracılığıyla sizlerle iletişim halindeyiz.